Zpět na rok 2023.

Zpět na hlavní stránku.

Nechťáci

Sobota

Vyrazil jsem sám na krásný závod do Heřmaňáku. Nikomu jinému se nechtělo nebo neměl čas. Pár dní před tím hodně pršelo, tak trať byla hodně bahnitá a vodová. V 9. hodin se startovalo první kolo. Startovalo nás kolem 50 závodníků. První kolo docela šlo, dal jsem si po něm malou pauzu a trochu jídla. Pak druhé kolo a na třetí se mnou běžel Tomík a Luky. Měli celé boty úplně promočené a od bahna, ale to já taky. Ale super, že se se mnou proběhli. Asi sedmé kolo se mi běželo na pohodu. Musel jsem o pauzách dodat trochu soli. Krize pak byla osmé a devíté kolo. Na poslední desáté kolo jsem si dal nějaký energetický gel a nějaký nakopávač od Luboše a bylo to sakra znát. Ze začátku jsem to nehnal a do kopce v bahně jsem klasicky šel, ale snažil se držet si tempo, kde bylo už trochu rovinky, tak jsem klusal a za polovinou už jsem to běžel. Držel jsem se nějaké paní s pánem, ale když to začalo klesat tak jsem zabral a utekl jsem jim. Počasí super dokonce chvilkama sluníčko a občas i pár kapiček, ale bezvětří. Časy mých kol, 42min, 43min, 51min, 48min, 49min, 48min, 46min, 47min, 49min a poslení kolo za čas za 44:58. Trasa měla cca 6,4km. Celkově jsem skončil na 9. místě z 50 startujících do prvního kola a 19 startujících do posledního kola. Závod byl super.